You are here

Staff

Title Unit Designation
Reshmi Raj Pandey PCU National Programme Director
Resham Lal Kandel PCU National Programme Manager
Ramesh Sharma PCU Administrative Officer
Surendra Bhandari PCU Finance Officer
Keshav Kumar Acharya PCU Capacity Development Specialist
CP Sigdel PCU Social Mobilization & Livelihood Program Specialist
Birendra Prasad Parajuli PCU Accountability and Oversight Specialist
Dhruba Nepal PCU Public Procurement Specialist
Ek Raj Sigdel PCU Local Environment Specialist
Nirmala Thapa PCU Gender and Social Inclusion Specialist
Nagesh Badu PCU UNV Programme Coordinator
Apurwa Singh PCU UNV ICT Coordinator
Pranay Sharma biratnagar Regional Governance and Capacity Development Expert
Narendra Singh Bista dhangadhi Regional Governance and Capacity Development Expert
Prakash Ghimire hetauda Regional Governance and Capacity Development Expert
Saroj Shrestha Pokhara Regional Governance and Capacity Development Expert
Tika Panthi nepalgunj Regional Governance and Capacity Development Expert
Puspa Basnet dhulikhel Regional Governance and Capacity Development Expert
Durga Prasad Bhatta dhangadhi UNV ICT Expert
Ekendra Lamsal Pokhara UNV ICT Expert
Panch Dev Bhatt biratnagar UNV ICT Expert
Manindra Sthapit dhulikhel UNV ICT Expert
Bikram Khatiwada hetauda UNV ICT Expert
Avilash Chakrawarti nepalgunj UNV ICT Expert
Najabullaha Ansari hetauda Regional Monitoring, Reporting and Accountability Expert
Chandra Regmi Pokhara Regional Monitoring, Reporting and Accountability Expert
Bhagirath Bhatta dhangadhi Regional Social Mobilization & Community Mediation Expert
Krishna Rai biratnagar Regional Social Mobilization & Community Mediation Expert
Ranju Yadav hetauda Regional Social Mobilization & Community Mediation Expert
Manisha Lamichhane Pokhara Programme Associate
Krishna Kumar Dangol hetauda Programme Associate
Basudev Rayamajhi nepalgunj Programme Associate
Suverna Adhikari dhulikhel Programme Associate
Gaurishanker Sah hetauda Regional Social Protection & Vital Registration Officer
Gopal Biraji Nepali hetauda Regional GESI Expert
Ram Krishna Ghimire biratnagar Driver
Krishna Desar biratnagar Driver
Dilip Shrestha Pokhara Driver
Gokarna Poudel Pokhara Driver
Manoj Rokaha nepalgunj Driver
Basanta Swarnakar dhangadhi Driver
Kedar Adhikari hetauda Driver
Rabal Kishor Chaudhary hetauda Driver
Birendra Yonjan dhulikhel Driver
Tanka Nath Bastola biratnagar Messenger
Dhan Bahadur Rana Pokhara Messenger
Dhaniram Chaudhary nepalgunj Messenger
Ananta Prasad Dahal hetauda Messenger
Prem Bdr. Raut dhulikhel Security Guard
Laxmi Banjara hetauda Caretaker
Hem Raj Lamichhane PCU Fiscal Decentralization Specialist
Radhika Shrestha PCU Office Secretary
Ranju Shukla PCU Office Secretary
Yam Nath Nyaupane PCU Public Financial Management Specialist
Shiv Raj Pokharel PCU Local Governance Specialist
Parshuram Upadhyay PCU Federal Governance Expert
Lila Kumar Majhi PCU Accountant
Barun Kanta PCU Result Based Monitoring Specialist
Laxman Sayar dhangadhi Guard
Kamala Chhantel biratnagar Project Assistant